9 günlük ara tatil uzatılacak! Öğrencilere 16 günlük tatil müjdesi!

Öğrenciler genel olarak ilk yazılı sınavlarını tamamladılar. Bilindiği üzere ilk sınavların akabinde öğrencilere 5 günlük bir tatil veriliyor. Bu tatil hafta sonu günleri ile birlikte 9 güne uzuyor. Yani öğrenciler bugün itibariyle 9 günlük bir araya girecekler. Peki bu tatilin uzama ihtimali var mı? Hemen cevaplayalım; evet.

Bilindiği üzere Türkiye geneli Kasım ayında soğuk hava dalgalarının etkisine girecek. Özellikle de İstanbul gibi hem kuzeye, hem de batıya yakın olan şehirler bu soğuk hava dalgasından direkt olarak etkilenecekler. Peki bu ne anlama geliyor?

9 günlük ara tatil uzatılacak! Öğrencilere 15 günlük tatil müjdesi!

Meteoroloji uzmanları, uzun süredir normallerin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının birden düşeceği ve bu düşüşlerle birlikte büyük kar yağışlarının ülkeyi etkisi altına alabileceği konusunda uyarılarda bulundular.

Malum, son günlerde Kasım’da ziyade Eylül gibi bir ay yaşıyoruz. Normal zamanda şu zamanlarda pek çok bölgede sobalar yakılmış olurdu. Fakat hali hazırda böyle bir durum söz konusu değil. Yani sıcaklıklar üst seviyelerde olduğu için henüz sobalar bile yakılmış değil.

Lakin meteoroloji uzmanlarına göre Kasım ayının sonlarına doğru, daha basit bir ifadeyle tatilin son günlerinde yoğun bir kar yağışı gelebilir. Öyle ki bu kar yağışı ile birlikte bazı bölgelerde okullar 1 hafta daha kapalı kalabilir. Bu da tatil süresinin 16 güne uzayabileceği anlamını taşıyor.

Dip not olarak belirtelim. Bunu biz değil Twitter’da yer alan hava uzmanları söylüyor. Keza geçtiğimiz yıllarda da bu tarz tahminler doğru çıkmıştı. Yine de bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir