Istakoz paylaşımına tepki yağan Şebnem Bursalı özür diledi: “Teleferik faciasını unutturmak için gündem değiştirmeye çalışanlar, olayı çarpıttı”

Monaco’ya gidip yediği ıstakozun fotoğrafını paylaştığı için hem partisinden hem de muhalefetten tepki gören AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, özür diledi. Bursalı, özür metininde, Antalya’daki teleferik faciasının unutturulma çabasını olduğunu iddia etti. .

AKP İzmir Milletvekili eski gazeteci Şebnem Bursalı’nın Monaco’da yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşması gündeme oturdu. Bursalı’ya her kesimden tepki yağdı. AKP başta olmak üzere muhalefet ve kamuoyunda tepkiye yol açarken, Bursalı’dan özür geldi.

Bursalı, tepkiler sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tepkilerin İstanbul Beşiktaş’taki patlama ve Antalya’daki teleferik faciasının unutturulma çabasını olduğunu öne sürdü.

Bursalı’nın X hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Yoğun geçen seçim çalışmalarımız ardından yurtdışında yaşayan ailem ve yeğenlerimle bayram tatilini geçirmek üzere gittiğimiz bir restoranda hiç adetim olmayan bir yemek paylaşımı yapmam kamuoyunda haklı tepkiye sebep olmuştur. 30 yıllık gazeteci ve şimdi de milletvekili olarak sosyal medya paylaşımlarımda bugüne kadar yapmadığım bu hata için tüm kamuoyundan özür dilerim. Mensubu bulunmaktan onur duyduğum partim ve yolunda yürümekten her nefesimde şeref duyduğum sn Cumhurbaşkanımızın da bu sebeple hedef alınmasından dolayı üzüntüm sonsuzdur.

Asla kötü niyet taşımayan ve yazılan hiçbir ücretle yakından uzaktan ilgisi olmayan yiyecek ve konuyla ilgili samimi üzüntümü ifade ederken, bunu fırsat bilip Antalya’daki teleferik faciasını unutturmak üzere gündem değiştirmeye çalışanları da çok iyi anlıyorum!

İstanbul’un göbeğinde 29 insanımızın hayatını kaybettiği, Antalya’da göz göre göre ihmal sonucu günahsız insanlarımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı ve saatlerce mahsur kaldığı elim olayla ilgili tek bir söz etmeyenlerin, ne amaçla bu olayı çarpıttığını da biliyoruz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x