Ripple CTO’sundan İlginç Açıklamalar! XRP Bu Seviyeye Gidiyor!

Ripple CTO‘su Metamask’ı örnek gösterince toplulukla aralarındaki tartışma ilginç bir hal aldı. Bir analist, token’ın altında yatan önemli teknik ve temel gelişmelere atıfta bulunarak XRP için hala potansiyel bir yükseliş olduğunu belirtti.

Ripple CTO’su ilgi çekici tartışmada XRP topluluğuna katıldı!

Kısa bir süre önce, XRP topluluğunun X’teki bir üyesi olan “Bay Huber”, kripto varlıkları bağlamında menkul kıymetlerin doğası üzerine bir tartışma başlattı. Tartışma, staking’in kullandığı akıllı sözleşme bağlamında gerçek bir yatırım sözleşmesi olarak kabul edilip edilemeyeceği sorusuna odaklanıyor. Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz da sohbete katıldı. Schwartz, akıllı sözleşmenin sadece bir varlığın belirli özelliklerini tanımlayan bir olgu olduğunu söyledi. Bu bağlamda Schwartz, “Akıllı sözleşme sadece varlığın bir özelliği olan bir olgudur. Her varlığın kendi özellikleri olan gerçekleri vardır.” dedi.

Ripple CTO’su, “Altının 79 protona sahip olması, altın satışını bir yatırım sözleşmesi haline getiren bir sözleşme değildir.” diyerek altınla yaptığı bir karşılaştırmayla bu noktayı örneklendirdi. Bununla, her varlığın kendine has özellikleri olduğunu, ancak bu özelliklerin tek başına bir sözleşme oluşturmadığını vurguladı.

Ripple CTO’su Metamask’ı örnek verdi!

David Schwartz ayrıca, “varlığa sahip olan tüm insanların bir şeyler yapması” eyleminin ortak bir girişim olarak nitelendirilmesi halinde, neredeyse her şeyin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini belirtti. Bu geniş tanım, çeşitli varlık sınıfları ve bunların yasal durumları arasındaki çizgileri bulanıklaştıracaktır.

Ripple CTO’su Metamask’ı örnek olarak gösterdiğinde tartışma ilginç bir hal aldı. Schwartz’a göre, Metamask’ın çabaları, De Beers’in çabalarının elmas sahiplerinin karlarını belirlemesinden daha fazla kullanıcılarının karlarını belirlemiyor. Bu benzetme, bir şirketin bir varlıkla ilgili katılımının veya eylemlerinin varlığı mutlaka bir menkul kıymet haline getirmediğine olan inancını vurguladı.

Analiste göre XRP bu tarihte 0,7 dolara ulaşacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP uzun zamandır yerinde sayıyor. Ancak Rlinda takma adlı analist, XRP’nin tokenı 0,70 doların üzerine çıkarabilecek olası bir kırılmanın eşiğinde olduğuna işaret etti. Analist, XRP’nin bir kama modeli içinde işlem gördüğünü, dirençle karşı karşıya olduğunu ve konsolidasyon belirtileri gösterdiğini belirtti. RLinda, teknik olarak XRP’nin sürekli olarak kama direncini test ettiğine dikkat çekti.

Azalan oynaklığa rağmen, alıcılar 0,4637 dolarlık destek seviyesini koruyarak fiyatın daha da düşmesini engelliyor. Bu kalıcı destek, direncin yeniden test edilmesine yol açarak bir kırılma olasılığını artırabilir. 0,4962 doların üzerindeki bir konsolidasyon, piyasa değişiminin kritik bir göstergesi ve potansiyel olarak XRP’yi 0,6265 ila 0,73 dolarlık hedeflere itmesi mümkün. Analist tarafından belirlenen destek ve direnç seviyeleri traderlar için çok önemli göstergeler. Analist, alıcıların yakında düşüş direncini kırarak öngörülen hedeflere doğru yükseleceğini tahmin ediyor. XRP’nin 0,4962 doların üzerinde konsolide olması halinde, 0,73 dolara yükselişin önü açılabilir.

XRP fiyat analiz grafiği. Kaynak: TradingView/RLinda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x